Бойові рани під час війни в Україні

Метою цього веб-сайту є надання вказівок та рекомендацій для людей, які потребують лікування ран в наслідок нинішньої війни в Україні. 

Рекомендації, перш за все, орієнтовані на спеціалістів, які не мають досвіду з догляду за пораненими. Вони будуть опубліковані українською, англійською та російською мовами, як тільки у нас буде готовий переклад.

Рекомендації та посібники будуть обрані спеціальною групою експертів EWMA, які мають досвід лікування ран під час воєн, криз та знають все про надання невідкладної допомоги. Фактично, ці керівництва не ґрунтуються на широкій думці.

Веб-сайт буде постійно розвиватися, а також інформувати про хронічні військові поранення. Загальна мета полягає в тому, щоб надати практичні рекомендації на користь людей, які безпосередньо постраждали від війни, пораненим які потребують допомоги.

Рекомендації та вказівки будуть обрані групою експертів EWMA, які мають досвід лікування ран під час війни, кризи та надзвичайної допомоги. Таким чином, обрані рекомендації не ґрунтуються на широкому консенсусі.

Якщо у вас є пропозиції щодо того, як ефективно надавати догляд та лікування ран під час війни в Україні, надішліть ці пропозиції нам за адресою: jb@ewma.org


Накладання простих, сучасних пов'язок в умовах нестачі ресурсів, просте керівництво


Базовий догляд за раною для не медиків (алгоритм)

Алгоритм включає в себе рекомендації щодо підготовки до обробки рани та її виконання: 

  • загальну оцінку стану здоров'я пацієнта
  • оцінку та очищення рани
  • перев'язка рани та подальше спостереження

Рекомендації насамперед призначені для непрофесійних осіб, які здійснюють догляд, та медичних працівників, що не мають досвіду роботи з пораненнями.


Алгоритм Самостійної Оцінки Пацієнтами Пролежнів

Цей алгоритм визначає етапи оцінки ризику виникнення пролежнів, а також необхідну профілактику та догляд.


Дезінфекція води – практичні рекомендації в умовах обмежених ресурсів

 

Чиста, фільтрована вода дуже допомагає при обробці ран. Змочивши пов'язку водою, її буде легше зняти. Промивання ран (як нових, так и застарілих) допоможе очистити їх від бруду і мікроорганізмів.
За відсутності очищаючого розчину, можна використовувати воду з крану. Якщо доступ до чистої води відсутній, ось кілька порад, що допоможуть отримати якісно очищену воду.

Ось кілька інших поради


Дезінфікуючі засоби для ран – практичні рекомендації в умовах дефіциту ресурсів

Пам'ятайте, що чистої, фільтрованої води в достатній кількості зазвичай достатньо для ефективного промивання рани. Вода допоможе утримувати рани в чистоті та зможе запобігти будь-якому зараженню. Але в деяких випадках, особливо за наявності ознак інфекції, може виникнути потреба у використанні дезінфікуючого засобу.

Тут ви знайдете рекомендації щодо використання альтернативних саморобних засобів дезінфікування, які можна виготовити в умовах дефіциту ресурсів.


Термічні опіки – практичні рекомендації для надання допомоги в умовах обмежених ресурсів

 

Термічні опіки зустрічаються доволі часто. Вони виникають внаслідок надмірного впливу на організм різних джерел тепла. Наприклад, можна відмітити вогонь, киплячу воду, пару та розігріті предмети, наприклад, розплавлений метал, тощо. Цей текст натхненний двома статтями від «Wilderness Medical Society Journal».

Ось кілька інших поради


Обмороження – лікування та профілактика в умовах обмежених ресурсів

 

Обмороження часто можливі в умовах холодну та в основному вражають кінцівки (кисті, стопи, ніс, вуха). Вони виникають як вторинний ефект від прямої дії холоду (замороження тканин, утворення кристалів води) та внаслідок реактивного розширення судин.

Ось кілька інших поради