Konferencja Chat GPT
16 Marca

"ChatGPT w edukacji – ewolucja czy rewolucja?" - konferencja we współpracy z Microsoft

Miliony użytkowników na świecie testują potencjał i ograniczenia ChatGPT – opartego na sztucznej inteligencji generatora tekstu, który jest w stanie napisać wypracowanie, wiersz albo przygotować odpowiedzi na pytania egzaminacyjne. Nic dziwnego, że podejście do technologii tej generacji jest poruszane i szeroko dyskutowane.   Wychodząc naprzeciw wyzwaniom i pytaniom środowiska edukacyjnego, Akademia Leona Koźmińskiego wraz z firmą Microsoft organizuje konferencję „ChatGPT w edukacji – ewolucja czy rewolucja?”. Wspólnie z ekspertami i badaczami sztucznej inteligencji, specjalistami Ministerstwa Edukacji i Nauki, nauczycielami oraz naszą kadrą akademicką i zaproszonymi gośćmi będziemy rozmawiać o generatorach najnowszej generacji, sposobach ich wykorzystywania, ograniczeniach, ale też roli w edukacji oraz zarządzaniu szkołą.    Konferencja odbędzie się 16 marca 2023 r. o godzinie 12:30 w Akademii Leona Koźmińskiego (ul. Jagiellońska 59 w Warszawie, aula LK w budynku C) oraz w formule online

Na konferencję zapraszamy pracowników naukowo-dydaktycznych szkół wyższych, dyrektorów i nauczycieli szkół średnich i podstawowych, studentów i uczniów, a także wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem i przyszłością tej błyskawicznie rozwijającej się technologii.

Prowadzenie: prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska z Akademii Leona Koźmińskiego oraz Paweł Jakubik z Microsoft 

 

Patronat nad konferencją "ChatGPT w edukacji – ewolucja czy rewolucja" obejmują KRASP oraz Polska Unia Edukacyjna.

Program konferencji:

Konferencja składa się z 4 modułów:

  • Moduł 1 (w j. polskim) - Wstęp: co to jest ChatGPT, jak z niego korzystać, ogólny wpływ na biznes, społeczeństwo (20 minut)

Pamela Krzypkowska (Architektka Danych i Sztucznej inteligencji w Microsoft), Paweł Jakubik (Dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej w Chmurze Microsoft), prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska (Prorektor Akademii Leona Koźmińskiego)

  • Moduł 2 (w j. polskim) - Szkoły wyższe. Wpływ ChatGPT na badania naukowe i dydaktykę (45 minut)

Mateusz Rafał (Dyrektor Digital Transformation Center w Ministerstwie Edukacji i Nauki), prof. dr hab. Grzegorz Mazurek (Rektor Akademii Leona Koźmińskiego), prof. nadzw. dr hab. Maria Ganza (Zakład Sztucznej Inteligencji i Metod Obliczeniowych Politechniki Warszawskiej, prof. dr hab. Łukasz Sułkowski (PCG Akademia, Uniwersytet Jagielloński), prof. ALK dr hab. Aleksandra Przegalińska (Prorektor Akademii Leona Koźmińskiego), Pamela Krzypkowska (Architektka Danych i Sztucznej inteligencji w Microsoft)

  • Moduł 3 (w j. polskim) - K12. Jak wykorzystać ChatGPT w szkołach średnich i podstawowych (45 minut)

Mateusz Rafał (Dyrektor Digital Transformation Center w Ministerstwie Edukacji i Nauki), Łukasz Gierek (nauczyciel przedmiotów informatycznych w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu)), Agnieszka Halicka (nauczycielka bibliotekarka w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie, trenerka edukacyjna EduTriki), Kamil Śliwowski (trener kompetencji cyfrowych)

  • Moduł 4 (w j. angielskim) - Generatywne AI – przedstawienie wyników badań nad ChatGPT (45 minut)

prof. Tamilla Triantoro (an Associate Professor of Computer Information Systems and the leader of the Masters in Business Analytics program in the School of Business at Quinnipiac University), Konrad Sowa (ALK), Anna Kovbasiuk (ALK)

  • Sesja pytań i odpowiedzi  

ZAPRASZAMY SERDECZNIE - LINK DO ZAPISÓW  

Poniższy tekst powstał z wykorzystaniem ChatGPT.

ChatGPT to zaawansowany model językowy opracowany przez OpenAI, który może odpowiadać na różnorodne pytania, generować teksty i wiele więcej. W ostatnich latach ChatGPT stał się tematem licznych dyskusji w środowisku edukacyjnym, ponieważ ma on potencjał do rewolucjonizowania sposobu, w jaki uczymy się i nauczamy, ChatGPT przyciągnął uwagę wielu naukowców, inżynierów oraz biznesmenów, którzy zastanawiają się nad tym, czy ten nowy system chatbotów jest ewolucją czy rewolucją.

ChatGPT to rewolucja w dziedzinie interakcji człowiek-komputer. Do tej pory większość systemów chatbotów była oparta na sztywnych regułach, co oznaczało, że chatbot mógł tylko odpowiadać na pytania, na które został zaprogramowany tzn. pytanie zostało przewidziane przez zespół realizujący projekt. ChatGPT wykorzystuje jednak technologię uczenia maszynowego, co oznacza, że jest w stanie uczyć się na podstawie doświadczenia i dostosowywać swoje odpowiedzi do indywidualnych potrzeb użytkownika.

ChatGPT to także ewolucja w dziedzinie sztucznej inteligencji. System ten wykorzystuje zaawansowane technologie uczenia maszynowego, takie jak sieci neuronowe i głębokie uczenie, aby nauczyć się języka naturalnego i rozumieć ludzką mowę. ChatGPT jest w stanie nauczyć się wielu języków i dostosowywać się do różnych kontekstów, co czyni go bardzo wszechstronnym, inteligentnym i gotowym do wielu wyzwań.

Jednak, pomimo swojego potencjału, ChatGPT wciąż jest nową technologią i wymaga dalszych badań, aby ocenić jej skuteczność i wpływ na sektor edukacyjny. Wiele kwestii, takich jak etyka i prywatność, muszą zostać rozwiązane, zanim ChatGPT może zostać w pełni wdrożony w systemie edukacyjnym.

LINK DO ZAPISÓW
TUTAJ